Лиза-Тереза Хаузер от Австрия спечели масовия старт на 12.5 километра за жени от Световната купа по биатлон във френския зимен център Анеси.

29-годишната Хаузер повали 19 от 20 мишени и измина трасето за 33:54.1 минути. Така тя записа пета индивидуална победа в кариерата.

Втора завърши Жулия Симон от Франция с две грешки в стрелбата и пасив от 12.3 секунди, а трета на 14.3 секунди се нареди сънародничката й Анаис Шевалие-Буше, кояот беше лидерка след третата стрелба, но в последната направи един пропуск и финишира на трета позиция.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното подреждане за Световната купа след осем старта води французойката Жюлия Симон с 471 точки, пред Елвира Йоберг от Швеция с 395 точки и италианката Лиза Витоци с 373. Йоберг остана четвърта днес с две грешки в стрелбата, а Витоци е 23-а с пет пропуснати мишени.

Милена Тодорова единствена от българките има актив. Тя е 39-а с 47 точки.

Световната купа по биатлон се подновява на 5 януари със стартовете в Поклюка (Словения).