Двойната световна шампионка Линдзи Вон (САЩ) сряза палеца на дясната си ръка, докато отваряла бутилка с шампанско, за да празнува втората си титла на първенството на планетата във Вал Д'Изер.

Палецът на американката бе зашит с 4 шева, но това няма да й попречи да се състезава в оставащите две дисциплини - слалома и гигантския слалом.

"Мисля, че когато карам спускане с 85 мили в час се чувствам по-сигурна, отколкото по време на празненство, пошегува се Вон. Изпитвам известна болка, но това няма да ме сломи", каза още американката.