Красимир Анев спечели бронзов медал от Европейското първенство по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана. Българският състезател завърши на трето място в спринта на 10 км след безгрешна стрелба по всичките 10 мишени.

Красимир завоюва седми медал от Европейско първенство в кариерата си и втори в спринта след бронза в Душники-Здрой 2017.

Екатерина Дафовска: Дай Боже на Олимпиадата националите ни да имат ден

Катя Дафовска: Дай Боже на Олимпиадата националите ни да имат ден

"Поздравявам Тони и Митко за класирането днес"

Анев излезе четвърти след последната стрелба и успя да се стигне до бронза след отлично бягане по последната обиколка. Победител стана латвиецът Андрейс Расторгуйевс.

Следващият най-предно класиран българин бе Владимир Илиев. Роденият в Троян биатлонист допусна по една грешка и в двете стрелби, което му отреди 31-о място. Антон Синапов (2+1 грешки) даде 55-и резултат, а Димитър Герджиков (2+1 грешки) финишира с 62- о време.

Другите ни двама представители - Михаил Клечеров (0+2 грешки) и Димитър Парталов (0 грешки) завършиха съответно 70-и и 88-и в крайното класиране на дисциплината. Спринтът на 7,5 км при жените е по-късно днес.