Носителят на на Световната купа по биатлон, Мартен Фуркад спечели първото състезания за новия сезон. Той даде най-бързо време в индивидуалния старт на 20км в шведския курорт Йостерсунд.

Фуркад направи само две грешки. Той сбърка на втората стрелба и това изглеждаше, че ще го лиши от крайния успех, защото норвежецът Йоханес Тинген Бьо бягаше със същото темпо и вървеше без грешка.

Бьо почти се срина на последната стрелба прав, като набързо сбърка два пъти. Осъзнавайки, колко му е важен последния изстрел, той се забави много и порази целта. Все пак в бягането на последната обиколка Фуркад беше по бърз. В индивидуалното състезание не се правят наказателни обиколки, а директно се добавя една минута към времето при всяка грешка.

Трети стана Владимир Чепелин от Беларус, който направи само една грешка на първата стрелба.

Прекрасно класиране постигна Красимир Анев. То зае 7-мото място на 2:29.3 мин. от победителя. Анев направи по една грешка на първите две стрелби.

Владимир Илиев е 34-ти, Антон Синапов е 37-ми, а Михаил Клечеров 76-ти.