Красимир Анев завърши на 12-о място в индивидуалната дисциплина на 20 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Победител стана Мартен Фуркад от Франция, който постигна пети успех за сезона и увеличи аванса си на върха в генералното класиране.

Той се бори в рекордна пета поредна Световна купа. Красимир Анев беше без грешка в първите три стрелби и се движеше сред първите десет, но при последното си посещение на стрелбището пропусна една мишена и остана на 12-а позиция. За българина това е най-доброто класиране за сезона. Анев завърши на 2:25.9 минути зад Фуркад. Така той се изкачи на 25-то място в генералното класиране за СК със 172 точки и се класира за масовия старт в събота.

Още трима българи участваха в надпреварата. С личен резултат Димитър Герджиков е 45-и с една грешка в стрелбата и пасив от 4:31.0 минути. Владимир Илиев е 67-и с три пропуска, а Михаил Клечеров - 68-и с четири грешки. 103 биатлонисти завършиха състезанието.