Канада остана единственият отбор без загуба в група "А" на Световното първенство по хокей на лед след като в дербито в групата победи Швеция с 6:4. "Кленовите листа" направиха страхотен обрат след като в първата третина изоставаха с 0:3. Антон Ландер, Виктор Раск и Филип Форсберг бяха точни за Швеция.

Канада изравни във второта третина след попадения на Арън Екблад, Тейлър Хол и Шон Кутюре. Оскар Мелер пак даде аванс на скандинавците за 4:3.

Итинска буря се разрази пред тяхната врата в третата третина. Патрик Уиркиох, Тайлър Енис и Тайлър Сегин вкараха три пъти в рамките на осем минути за крайното 6:4.

В група "А" Латвия се наложи над Швейцария с 2:1 след продължение. Победният гол реализира Каспарс Даугавинс. Матиас Бибер изравни за Швейцария 1:51 минута преди края. Андрид Дзеринс откри резултата за Латвия през втората част. За Латвия това е първа победа на шампионата на планетата.

В групата начело е Канада с 12 точки от 4 мача, пред Швеция - 8 (3), Швейцария - 8 (4) и Чехия - 4 (3).

В група "В" след поражението си от САЩ световният шампион Русия успя да се справи без особен проблем с Дания. Руснаците се наложиха с 5:2 (2:0, 1:1, 2:1). Две попадения на Сергей Мозякин и по едно на Артьомий Панарин, Евгений Дадонов и Владимир Тарасенко донесоха победата. За Дания точни бяха Мортен Грин и Томас Спелинг.

В другия мач от групата Норвегия победи Словакия с 3:2, след два гола на Матиас Нерстебе. Това бе първа победа за норвежците на Мондиала.

В класирането водят САЩ и Русия с по 9 точки, но американците са с мач по-малко. След тях с по 7 точки се нареждат Словакия и Беларус.