Отборите на Финландия и САЩ постигнаха победи в първите си срещи от втората групова фаза на световното първенство по хокей на лед.

Макар и трудно финландците надделяха над Словакия с 2:1 след продължение и се изравниха с лидера Канада (по 3 победи) в група "F", докато американците сразиха Франция с 6:2 и излязоха на втора позиция със 7 точки, с една по-малко от водача Русия.

Капитанът Сами Капанен бе героят за Финландия, след като вкара и двата гола. Капанен откри резултата в 16-та минута, но Лубош Бартечко изравни в третата минута на втората част. Капанен донесе победата в четвъртата минута на овъртайма.

Дейвид Бекс се отличи с гол и две асистенции при успеха на САЩ над Франция. В първия кръг от групата на изпадащите Австрия разгроми Унгария с 6:0 (1:,0 3:0, 2:0), а Дания се наложи над Германия с 3:1 (1:1, 0:0, 2:0).