Павлина Филипова остана 56-ата в спринта (7,5 км) от първия кръг за Световната купа по биатлон в шведския зимен център Остерсунд. Българката направи само една грешка в стрелбата, но остана на 2.20.3 минути от победителката Чунли Вай от Китай.

Китайката не направи нито една грешка в двете стрелби и завърши с време 22:48.1 минути.

Втора и трета също без грешка на огневия рубеж са съответно Тора Бергер (Норвегия) - на 1.4 секунди и носителката на Световната купа за миналата година Магдалена Нойнер (Германия) - на 4.8 секунди.

Останалите българки Нина Кадева-Кленовска, Емилия Йорданова, а Силвия
Георгиева завършиха съответно на 73-та, 91-ва и 103-та позиция в състезанието, в което участваха общо 105 биатлонистки.

В генералното класиране след 2-ия от общо 26 старта за сезона води Кати Вилхлем (Германия) с 92 точки, която днес остана шеста. Втора с 91 точки е Магдалена Нойнер (Германия), а трета - Тора Бергер (Норвегия) с 90 точки.