Номер 3 в света Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на Олмипийския турнир по тенис при мъжете. Джокович се справи без особени проблеми с Райнер Шютлер (Германия) с 6:4, 6:2 за 74 минути.

Сърбинът реализира решаващия пробив в десетия гейм на първия сет, а във втората част още на два пъти спечели подаването на съперника си, което се оказа напълно достатъчно за крайния успех.

Джокович пласира 21 печеливши удара в мача. 17-ият в схемата Томаш Бердих (Чехия) се справи с италианеца Андреас Сепи с 6:3, 7:6(4) за 98 минути. Бердих рано поведе с 4:1 и запази преднината си до края на първия сет. Чехът преодоля ранно изоставане от 0:2 във втората част, след което взе тайбрека със 7:4 точки, а с това и мача. В третия кръг Бердих може да срещне номер 1 в света Роджър Федерер, ако швейцарецът по-късно днес се справи с малко известния Рафаел Аревало (Салвадор), който участва с "уайлд ард".

Любопитното е, че именно чехът отстрани Федерер преди четири години в Атина във втория кръг.

При жените втората в схемата Йелена Янкович се справи с украинката Альона Бондаренко със 7:5, 6:1. Янкович, която вчера се изкачи за първи път в кариерата си на върха на световната ранглиста, имаше проблеми само в първия сет.

В третия кръг тя ще играя срещу номер 16 Доминика Цибулкова, която отстрани българката Цветана Пиронкова с 6:2, 6:2. Серина Уилямс даде само два гейма в първия сет на австралийката Саманта Стосър и достигна до успеха за 44 минути.

Уилямс, шампионка на двойки от Олимпиадата в Сидни, спечели последните 10 гейма в мача след 2:2 в началото. Четвъртата в схемата американка ще играе с 15-ата Ализ Корне (Франция) в третия кръг. Корне днес нямаше проблеми срещу представителката на домакините Шуай Пън и победи с 6:2, 6:2.

Рускинята Динара Сафина, номер 6, записа 12-а поредна победа след 7:6(3), 6:1 над испанката Мария Хосе Мартинес Санчес за 1:54 час. Първият сет премина без пробиви, а рускинята триумфира със 7:3 точки в тайбрека. Във втората част Сафина, която спечели последните два турнира, в които участва, даде само един гейм на съперничката си.

В третия кръг рускинята ще играе срещу китайката Цзе Чжън, която отстрани Нурия Лагостера Вивес (Испания) в драматичен мач 6:7(7), 6:1, 6:4.