Българската танцова двойка Ина Демирева и Юрий Куракин зае 26-ото място в класирането на задължителния танц - финстеп от Европейското първенство по фигурно пързаляне във финландската столица Хелзинки. Те получиха оценка от 17.15 точки - 9.32 точки за техническа стойност и 7.83 точки за представяне.

Изненадващо лидери след първия танц са втората руска двойка Яна Хохлова и Сергей Новицки с 37.43 точки, следвани от Федерика Файела и Масимо Скали (Италия) с 36.03 точки и Шинийд и Джон Кър (Великобритания) с 34.89 точки.

Европейските шампиони от миналата година Оксана Домнина и Максим Шабалин (Русия) се представиха под очакванията и заемат едва 5-то място с оценка от 33.53 точки. На четвърто място са Натали Пешала и Фабиан Бурза (Франция) с 34.38 точки, а шести са други представители на Франция - Пернел Карбон и Матю Жост с 33.21 точки. В надпреварата участваха общо 28 двойки.

Както е известно световните шампиони Изабел Делобел и Оливие Шьонфелдер (Франция) няма да участват в Хелзинки заради контузия на фигуристката. От 19.30 часа днес започва кратката програма при спортните двойки, където с втори стартов номер са дебютантите Нина Иванова и Филип Залевски.

Утре по програма е кратката програма при мъжете от 10.45 часа сутринта и волната програма при спортните двойки - от 18.45 часа. При мъжете българският представител Георги Кенчадзе е с 9-ти стартов номер от общо 39 фигуристи.