Лидерът в генералното класиране за Световната купа в биатлона Йоханес Тингес Бьо, който даде положителен тест за COVID-19, ще се завърне в състезание най-рано в неделя за масовия старт в Йостерсунд (Швеция), заявиха от Норвежката федерация по биатлон, цитирани от АФП.

Братята Бьо "ще участват в състезание най-рано в неделя", се казва в комюникето на федерацията.

Йоханес Бьо и брат му Тарей, който също даде положителен тест за вируса, няма вземат участие в старта на 20 км в Йостерсунд в четвъртък, както ив щафетата в събота. И двамата се върнаха то Нове Место (Чехия) през уикенда, без да вземат участие в смесената щафета в неделя.

Въпреки че е бил вече в положителен резултат на КОВИД, Йоханес Тингнес Бьо спечели в събота преследването, като остави зад себе си брат си. Международната федерация по биатлон (IBU) не забранява участието на състезатели, които са дали положителен тест за КОВИД-19.

Въпреки тази принудителна пауза, петкратният световен шампион Йоханес Бьо има всички шансове да спечели Световната купа за четвърти път в кариерата си след 2019, 2020 и 2021, като има повече от 400 точки аванс пред сънародника си Стърла Холм Легрейд.

Френската щафета над всички в Нове Место

Лу Жанмонно, Каролин Коломбо, Ерик Перо и Фабиен Клод финишираха за 1:06.32,3 часа със седем допълнителни патрона и без наказателна обиколка