Носителят на Световната купа Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) спечели спринта на 10 километра за мъже в германския зимен център Руполдинг, старт от петия кръг от Световната купа по биатлон. Легендарният норвежец завърши без грешка в стрелбата и финишира за време 23:25.8 минути.

Това е негова 83-та победа в кариерата за Световната купа и първа за сезона.

Втори остана Доминик Ландертингер (Австрия) също без грешка на огневия рубеж, на 33.4 секунди след победителя.

Трети е Емил Свендсен (Норвегия) с 1 грешка, на 35.3 секунди.

Най-добре от българите се представи Красимир Анев - 60-ти на 2:36.0 минути от победителя с един пропуск на стрелбището. Останалите български биатлонисти заеха следните места: Владимир Илиев е 76-ти, Мартин Богданов - 93-ти, а Михаил Клечоров - 99-ти от 120 завършили състезатели.

Досегашният лидер в генералното класиране за СК Томаш Сикора остана едва 12-ти днес и отстъпи първата си позиция. След 10 от общо 26 старта за сезона начело в класирането за СК излезе Емил Свендсен с 406 точки, пред Сикора с 393, а на трета позиция се изкачи Оле Ейнар Бьорндален с 348 точки. Утре в Руполдинг ще се проведе преследването за мъже и жени.