Единият от топбиатлонистите на България - Красимир Анев, пропуска смесената щафета (2х6 км + 2х7,5 км), с която ще бъде открито световното първенство. Шампионатът стартира в четвъртък в австрийския зимен център в Хохфилцен.

Българската щафета ще бъде без Красимир Анев

Медалистът от Европейското има проблеми със синузита

Съставът на България за щафетата е Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев. Тя е със стартов номер 17. Заместващият Анев Герджиков се представя много силно този сезон, записвайки най-доброто си класиране в световната купа.

Сребро за Красимир Анев на Европейското по биатлон!

Сребро за Краси Анев на Европейското по биатлон!

Българинът беше лидер по време на цялото състезание

В началото на годината чепеларецът зае 38-о място в преследването в Оберхоф и така спечели първи точки. Герджиков показва голям напредък в стрелбата. От 144 изстрела през сезона в световната купа до момента той е пропуснал 22, или има 84% успеваемост. Иначе всички водещи сили в биатлона ще бъдат с малки изключения с най-добрите си състезатели за смесената щафета, което ще я направи много интересна.

Надпреварата ще бъде излъчена пряко в ефира на Евроспорт 1 на 9-и февруари, четвъртък, от 15:30 ч.