Секссимволът на италианския биатлон Доротея Вирер, трикратна олимпийска медалистка и четирикратна световна шампионка, ще се присъедини към италианския мъжки отбор на тренировъчния лагер в Бесан (Франция), съобщава официалният сайт на Италианската федерация по зимни спортове (FISI).

Доротеa Вирер спечели спринта в Йостерсунд, българките финишираха след 76-то място

Интересно начало на сезона при дамите в биатлона

Подготовката на италианския национален отбор във Франция ще се проведе от 8 до 20 юли. Заедно с Вирер в сбора ще участват биатлонистите Томазо Джакомел, Дидие Бион, Патрик Браунхофер, Елия Цени, Даниеле Фаунер, Микеле Молинари и Давид Цингерле.

33-годишната Вирер зае второ място в генералното класиране на Световната купа през миналия сезон. Тя събра 911 точки, като отстъпи само на французойката Жулия Симон (1093).