Дамският национален отбор на България по хокей на лед стартира със загуба участието си на Световното първенство в Дивизия III, провеждащо се в Зимния дворец в София.

Момичетата на Красимир Монов отстъпиха пред Нелгия с 2-4 (0-2, 2-1, 0-1). В другите срещи от първия ден Румъния срази Южна Африка с 11-4, а Литва пречупи Хонг Конг с 4-1.

Мачът започна много зле за българките, които след малко повече от минута и половина губеха с 0-2. В началото на втората част Никол Димова намали, а Вероника Метанова успя да изравни резултата - 2-2.

Красимир Анев 15-и на 20 км в Йостерсунд

Доста разочароващо се представи и световният вицешампион в дисциплината Владимир Илиев

Веднага след това Лоте де Гучбере отново изведе гостенките напред. Същата хокеистка оформи крайния резултат след 44 минути игра.

Българската вратарка Паулина Георгиева направи страхотен мач, отразявайки 31 шайби. Нейната колежка Шарлот Суинен се отличи с 11 спасявания на вратата на Белгия.

Довечера от 20:00 часа България ще изиграе втория си мач в надпреварата срещу Литва.