Радост за българския биатлон на старта на 20 км индивидуално за мъже от програмата на Откритото европейско първенство по биатлон в Банско! Най-добрият български биатлонист Красимир Анев направи прекрасно състезание и зарадва феновете на този спорт у нас с първо отличие в шампионата с бронзов медал. Владимир Илиев пък завърши на престижното девето място.

Анев бе изключително бърз по трасето, въпреки обилния снеговалеж и мъгливото време и след два пропуска в първата и в последната стрелба завърши на трето място, като изостана на 0.19.01 минути от победителя Сергей Семьонов от Украйна. Семьонов направи само един пропуск на огневия рубеж.

"Можех и още по-добре, просто така се получи. Имах тежка програма, направих много стартове за малко дни на световното първенство и не бях възстановен за днешната надпревара. Съжалявам за двете грешки в стрелбата", заяви Анев след финала на състезанието.

Втори на 14.03 секунди от украинеца остана Тобиас Арвидсон от Швеция, който не допусна нито един пропуск в четирите стрелби.

Другият български топ-биатлонист Владимир Илиев направи страховито бягане при тежките условия и въпреки четирите пропуска на стрелбището попадна в Топ 10, на изоставане 1.41.01 от победителя на 9-то място.

Третият българин Мирослав Кенанов се класира 25-ти, като допусна три грешки при стрелбата. Последният наш представител в надпреварата Иван Златев завърши 60-ти с девет грешки на 9.34.07 минути.

Въпреки лошото време и снеговалежа, нашите биатлонисти бяха подкрепяни от много свои привърженици, които с радост приеха първият медал на България на първенството по биатлон на Стария континент, което се провежда на "Бъндеришка поляна" в Банско.