Австрия в състав Даниел Мезотич, Фридрих Пинтер, Доминик Ландертингер и Кристоф Зуман спечели щафетата 4 по 7,5 километра за мъже в германския зимен център Оберхоф, старт от четвъртия кръг за Световната купа по биатлон.

Австрийците използваха 12 допълнителни патрона, но не допуснаха наказателна обиколка и заеха първото място с време от 1.19:36,6 часа. За първи път в историята те печелят втора поредна щафета примъжете в биатлона, след като бяха на върха на 21-и декември на родна земя в Хохфилцен.

Втори на 8,7 секунди (0; 6) се нареди квартетът на Русия (Евгени Устюгов, Максим Чудов, Дмитри Ярошенко и Николай Круглов). Интересно е, че малко преди началото от участие бе спрян Иван Черезов, който бе заменен от Евгени Устюгов.

Причината: твърде висока стойност на хемоглобина в кръвта. Това става за втори път. Миналата година 28-годишният руснак също бе уличен в превишаване на нормата на хемоглобина, което е предпоставка за употреба на забранени вещества или използване на изкуствен кръвен допинг.

Трети на 19,2 секунди (1; 9) се класира четворката на Германия (Михаел Грайс, Михаел Рьош, Арнд Пайфер и Тони Ланг). Тройният олимпийски шампион Михаел Грайс провали щафетата на домакините, предавайки едва осми от първи на втори пост.

България в състав Красимир Анев, Владимир Илиев, Мартин Богданов и Михаил Клечоров зае 19-ото място на 11:08,0 минути от победителя Австрия. Чест прави на българските биатлонисти, че успяха да се преборят в Великобритания за предпоследното място. Михаил Клечоров надделя над Марсел Лапондер във финалните метри.