Трикратният олимпийски шампион по хокей на трева, Австралия разгроми Испания и записа втора победа във вторите срещи в група "А" от турнира по хокей на трева за жени на игрите в Пекин.

Испанките поведоха в резултата и поддържаха равновесието до почивката, но през втората част допуснаха пет гола и логично загубиха.

С две попадения за австралийките се отличи Анджела Ламбърт.

Втора победа записаха и домакините от Китай, които се наложиха с 3:0 над Южна Африка.

В последната среща в групата по-късно днес, седемкратният световен първенец и олимипйски вицешампион от Холандия играе с Република Корея.

Един от фаворитите за титлата Аржентина продължава без успех досега в група "В".

Бронзовите медалистки от Атина'2004 пропиляха два гола аванс до почивката и завърши 2:2 срещу Великобритания. По идентичен начин се разви и първия мач на вторите в световната ранглиста срещу САЩ.

Американките пък днес измъкнаха 1:1 срещу Япония в друг мач от тази група.

В последен мач от тази група по-късно днес, олимпийският и европейски шампион Германия среща първенеца на зона Океания Нова Зеландия.