81 биатлонисти стартираха в спринта за мъже в откритото Европейско първенство по биатлон, домакин на което е Банско. Стартът бе даден при много добри атмосферни условия, слънчево време и отлично подготвено тресе.

Изненадващо обаче след 20-и стартов номер започна да пада мъгла, която стана толкова гъста, че в един момент състезанието бе прекъснато.

До прекратяването на състезанието челната тройка изглеждаше така - лидер Сергей Симеонов от Украйна, втори Жули (Франция), трети Бенедикт Дол (Германия).

Българският ас Краси Анев, с една грешка при първата си стрелба от положение легнал, заема 8-о място. Временното класиране обаче е само за протокола и няма значение, защото така или иначе стартът ще бъде повторен.

След кратко заседание, спортно-техническата комисия на международната федерация по биатлон взе решение, мъжкият спринт да бъде анулиран. Основанието - гъстата и непрегледна мъгла, която не позволява на състезателите да имат визуална картина към стрелбището.

Очаква се стартът да бъде пренасочен за неделя или понеделник, в зависимост от атмосферните условия. Към момента обаче е по-вероятният ден е неделя.

Припомняме, че без да е приключил спринтът няма как да се състои преследването, което по предварителна програма трябваше да се проведе утре.

В 15:00 часа днес трябва да се състои спринта при дамите. В зависимост от атмосферните условия организаторите на място ще преценят дали това ще се случи.

Очаквайте подробности от нашите пратеници в Банско.