Алпиецът Килиан Албрехт зае 19-то място в слалома на осветление, който беше валиден за Европейската купа и се проведе в сряда вечер в Поца ди Фаса (Италия).

Австриецът с български паспорт, стартира с номер 40 и финишира с общо време от двата манша 1:48,35 минути. За Албрехт това е най-доброто класиране в стартове за Европейската купа този сезон.

При предишното си участие в слалом от същата категория в Обереген през декември Килиан зае 25-то място. В стартовете за ФИС Албрехт има 2 победи от две участия. Общо в кариерата си той има 4 успеха за Европейската купа.

Пръв във Поца ди Фаса с 1:45,78 минути е двукратния победител в състезания за световната купа Манфред Прангер (Австрия).

В неделя Албрехт и Стефан Георгиев ще карат в слалома валиден за Световната купа във Венген (Швейцария).