Академика стана носител на Купата на България по хокей на лед след победа над Славия след продължения с 3:2.

"Белите" водеха непрекъснато в резултата. Първоначално  с 1:0, а след това и с 2:1.

Академика обаче изравни, като голът за 2:2 падна в 13-та минута на третата част.

Ивайло Велев отбеляза победния гол в 6-ата минута на овъртайма.

Така Академика стана носител на трофея, след като преди два дни се наложи и над Левски с 5:4.

Отлична игра на двамата вратари, особено на ветерана Константин Михайлов от Академика.

Канадецът Никол Ричардс, който миналата година стана шампион с Партизан Белград, пък направи дебют на вратата на Славия. Но и той не успя да помогне на "белите".

Добро съдийство на Красимир Димитров.

Във вторник (21 ноември) от 18.30 часа в Зимния дворец е последния мач от турнира между Левски и Славия за  определяне на второто място.

Два дни по-късно пък започва държавното първенство, което ще се проведе в седем кръга.

Купа на България по хокей на лед - втори кръг:

Славия - Академика - 2:3 след продължения, 2:2 в редовното време (1:1, 1:0, 0:1)