Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на Уимбълдън, след като направи обрат срещу Томи Пол. Испанецът победи с 3:1 сета, 5:7, 6:4, 6:2, 6:2.

В следващия кръг Алкарас ще се изправи срещу Даниил Медведев, който победи Яник Синер.

Първият сет бе изключително оспорван и предложи много дълги геймове. След повече от час игра Пол стигна до успеха със 7:5.

Втората част стартира отлично за американеца, който поведе с пробив. Алкарас направи рибрейк, след което взе още веднъж подаването на съперника си, за да изравни резултата.

В последните два сета предимството на миналогишния шампион бе голямо и той нямаше проблем да стигне до успеха.

Жасмин Паолини пренаписа историята на италианския тенис с класирането си за 1/2-финал на "Уимбълдън"