Тайландката Тамарин Танасугарн се класира за четвъртфиналите при жените на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън".

В мач от четвъртия кръг на надпреварата 31-годишната Танасугарн победи световната №3 Йелена Янкович от Сърбия с 6:3, 6:4. 23-годишната Янкович излезе невъзстановена от контузията си в коляното, която получи в мача си от третия кръг на надпреварата срещу датчанката Каролина Вознячки, което й попречи да се представи на ниво.

Танасугарн, която в момента е №60 в световната ранглиста, взе мача за 75 минути. Аизатката записа 57% първи сервис срещу 61% за Янкович. Сръбкинята отчете 3 аса срещу 1 за съперничката й. Танасугарн регистрира 1 двойна и 6 непредизвикани грешки срещу 5 двойни и 19 непредизвикани грешки на Янкович.

Това бе втори мач между двете в професионалния тенис. Янкович имаше една победа от турнира в Страсбург през 2007 година.

Следващата съперничка на Танасугарн е защитаващата титлата си от миналата година Винъс Уилямс.

В четвъртия кръг американката, която е №7 в схемата, се справи с рускинята Алиса Клейбанова с 6:3, 6:4. По-голямата от сестрите Уилямс приключи мача за 86 минути. Винъс записа 64% първи сервис, 2 аса, 6 двойни и 12 непредизвикани грешки срещу 43% първи сервис, 2 аса, 8 двойни и 14 непредизвикани грешки за Клейбанова.

Продължава фантастичното представяне на 133-ата в световната ранглиста Жие Зенг от Китай. след като в третия кръг изхвърли лидерката в света и схемата Ана Ивановичт от Сърбия, в четвъртия кръг китайката се справи и с №15 Агнвеш Шавай от Унгария с 6:3, 6:4.

Зенг победи за 81 минути. Азиатката регистрара 66% първи сервис, 1 ас, 2 двойни и 15 непредизвикани грешки срещу 68% първи сервис, 3 аса, 5 двойни и 19 непредизвикани грешки за унгарката.