Виктория Томова отпадна от "Уимбълдън", след като днес загуби своя мечтан мач срещу бившата №1 в света Серина Уилямс. Срещата бе от втория кръг на турнира от Големия шлем. Първата ни ракета отстъпи пред американката с 1:6, 4:6 на Централния корт в Лондон след час игра.

ТОПСПОРТ проследи на живо двубоя в британската столица:

Виктория Томова - Серина Уилямс, 1:6, 4:6

Мачът е от втория кръг на "Уимбълдън"

23-годишната Томова стартира от квалификациите, където записа три победи. След това софиянката елиминира и чехкинята Тереза Смиткова в първия кръг, за да постигне първи успех в кариерата си в основна схема на турнир от Големия шлем.

Страхотна Виктория Томова в дебюта ѝ на Уимбълдън! Българката чака Серина Уилямс!

Родната тенисистка си осигури големия мач след успех над Тереза Смиткова

Американката започна убедително срещата, като приключи първия сет в рамките на едва 23 минути. Българката бе доста колеблива на старта, но въпреки това успя да вземе един гейм на Серина.

Във втория сет Виктория бе доста по-съсредоточена и успя да си спечели четири гейма и да затрудни изцяло своята опонентка, но класата на Уилямс надделя над нашето момиче и тя падна в плен на мощните удари на бившата №1 след час и шест минути игра.

Така американката зарадва всички свои сънародници и почитатели навръх 4 юли с успех, докато 23-годишната ни тенисистка се прибира обратно у дома, но с гордо вдигната глава, тъй като показа кураж и се бори до последно.

Снимка 366560

В следващата фаза Уилямс ще играе с победителката от срещата между Кристина Младенович или Татяна Мария.

За Виктория Томова пък това бе второ участие в основната схема на турнир от Големия шлем, след като игра тази година и на Откритото първенство на Австралия.