Арина Сабаленка се класира за първи път в кариерата си за 1/8-финалите на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Беларускинята победи Мария Камила Осорио Серано с категоричното 6:0, 6:3.

Световната №4 бе безкомпромисна в откриващия сет. Сабаленка не даде нито гейм на съперничката си от Колумбия, реализирайки всичките си три шанса за пробив, до които достигна.

Вторият сет започна с изненадващ пробив от страна на Осорио Серано, но Сабаленка веднага изравни резултата. Последваха няколко оспорвани гейма, след които втората в схемата се доближи значително до победата

Така Сабаленка ще се изправи срещу казахстанката Елена Рибакина, която елиминира Шелби Роджърс от САЩ с 6:1, 6:4.

Ига Швьонтек за първи път в кариерата си е част от четвъртия кръг на "Уимбълдън"