Полякът Хуберт Хуркач, който през миналата година достигна до полуфиналите на "Уимбълдън", отпадна още в първия кръг на турнира.

Поставеният под номер 7 в схемата Хуркач отстъпи с 6:7(4), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7(8) на испанеца Алехандро Давидович Фокина в един от най-любопитните мачове на старта на турнира.

Хуркач спаси три мачбола на сервис на Давидович Фокина в третия сет, а след това сервираше за мача в петия сет, но в крайна сметка загуби с 8:10 точки в тайбрека на петия сет. Срещата продължи 3 часа и 34 минути, като бе прекъсвана на два пъти заради дъжд над Лондон.

Следващият съперник на норвежеца ще бъде французинът Юго Юмбер, който победи в пет сета аржентинеца Томас Ечевери.

Първата ракета на Великобритания Камерън Нори също се класира за втория кръг. Поставеният под номер 9 в схемата надигра испанеца Пабло Андухар-Алба с 6:0, 7:6(3), 6:3 за 2 часа и 4 минути игра. Във втория кръг Нори ще има друг испанец за съперник - Хауме Мунар.

За втория кръг на "Уимбълдън" се класираха още грузинецът Николоз Басилашвили и американецът Франсес Тиафо.

Трудна победа за Новак Джокович на старта на "Уимбълдън"

Сърбинът спечели с 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 срещу южнокорееца Сун-Ву Куон