Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира за 12-и път в 1/4-финалите на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Защитаващият титлата си и петкратен победител в британската надпревара тенисист надделя над Кристиан Гарин с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути.

Ноле стартира срещата на бърза предавка, реализирайки два пробива в откриващия сет. Във втората част и двамата имаха възможности за пробив, като играта бе равностойна до деветия гейм, когато Джокера направи решителен пробив, за да се доближи на сет от крайния успех. Той бе ознаменуван с идентичен резултат на първия сет и нови два пробива на сметката на сърбина.

За място на полуфиналите Джокович ще се изправи срещу Мартон Фучович. Унгарецът достигна до първия си 1/4-финал в турнирите от Големия шлем, след като елиминира Андрей Рубльов с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.

Пьотр Нестеров приключи участието си на "Уимбълдън"