Поставената  под номер 3 в основната схема Йелена Янкович (Сърбия) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Янкович загуби от 18-ата Марион Бартоли (Франция) с 6:3, 5:7, 3:6 след малко повече от два часа игра.

Двете тенисистки си размениха общо 17 пробива, но Бартоли показа по-здрави нерви в края на мача,  спечелвайки последните три гейма. Така французойката за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън, където ще срещне поставената под номер 31 Михаела Крайчек (Холандия).

Друга сръбкиня Ана Иванович, шеста в схемата, победи 11-ата Надя Петрова и също продължава на четвъртфиналите. Иванович, която е финалистка на "Ролан Гарос" през този сезон, достигна трудно до успеха с 6:1, 2:6, 6:4 за 1:57 часа игра.

Сръбкинята пласира 25 печеливши удара, в това число и 5 аса, за да запише най-доброто си представяне в Откритото първенство на Великобритания.

За място на полуфиналите Иванович ще срещне 14-ата Никол Вайдишова, която по-рано днес детронира миналогодишната шампионка и четвърта в схемата Амели Моресмо (Франция) със 7:6(6), 4:6, 6:1.