Григор Димитров стартира срещу Стан Вавринка участието си на надпреварата в Уимбълдън. Срещата ще се проведе на централният корт на "Ол Инглънд Клъб", което означава, че мачът няма да бъде зависим от метеорологичните условия над Лондон.

Сблъсъкът се очаква да започне не по-рано от 19:00 часа, като ще попадне в програмната схема на "Евроспорт 2". Срещата е определяна от всички специалисти като гвоздея на първия кръг на състезанието.

33-годишният Вавринка се надява отново да се върне сред водещите тенисисти, след като се подложи на операция на коляното в края на миналия сезон, поради което се намира чак на 225-о място в световната ранглиста, след като преди 4 години заемаше №3.

Статистиката е на страната на българина, който е в серия от 4 поредни победи над днешния си опонент, като за последно загуби от него на клей в Мадрид през 2013-а.

Григор Димитров срещу Стан Вавринка в първия кръг на "Уимбълдън"

Григор Димитров стартира участието си на "Уимбълдън", съперникът обаче е повече от тежък

Първата ни ракета е в серия от четири поредни победи срещу швейцареца

преди 5 години в 20:58 ч.

Пробив и отпадане на Гришо!

Вавринка стига до пробив, гейм, сет и съответно мач! Българинът е аут от Уимбълдън!

преди 5 години в 20:54 ч.

4:5, Вавринка не остави шанс на Гришо в гейма

Категоричен успех за Вавринка в подаването му. Швейцарецът вече води с 5:4 гейма, докато хасковлията ще сервира за оставането си в мача.

преди 5 години в 20:51 ч.

4:4, гейм за гейм

Този сет върви гейм за гейм, Димитров възстановява паритета - 4:4!

преди 5 години в 20:49 ч.

3:4, безкомпромисен Вавринка

Първото по-леко подаване за Вавринка, при което той печели гейма - 4:3 за швейцареца!

преди 5 години в 20:46 ч.

3:3, сетът върви гейм за гейм

Двамата тенисисти си размениха по още един гейм, като Димитров отново пропусна да се възползва от шанс да пробие своя съперник.

преди 5 години в 20:37 ч.

2:2 гейма

Хасковлията успя да вземе гейма, макар че започна леко разколебан и в един момент изостана с 15:30.

преди 5 години в 20:31 ч.

Димитров пропиля шанс за пробив!

Хасковлията имаше две възможности да пробие швейцареца, но в крайна сметка не успя и така Вавринка успя да спечели подаването.

преди 5 години в 20:29 ч.

Бърза размяна на геймове в четвъртия сет

Вавринка и Димитров набързо си размениха по един гейм в четвъртия сет - 1:1!

преди 5 години в 20:19 ч.

6:7, кошмар за Гришо!

Българинът загуби третия сет! Те вече са 2:1 в полза на Вавринка, който спечели драматично със 7:5!

преди 5 години в 20:11 ч.

6:6, Димитров пропусна два сетбола

Григор Димитров пропусна да спечели сета, след като имаше два сетбола при 40:15. Вавринка обаче показа хладнокръвие и докара нещата до тайбрек.

преди 5 години в 20:04 ч.

6:5 за Димитров, гейм на 0

Гришо този път не остави шанс на Вавринка, 6:5 и гейм на 0.

преди 5 години в 20:01 ч.

5:5, Вавринка изравни геймовете!

Вавринка възстановява паритета в геймовете - 5:5! А само допреди няколко минути Димитров бе с огромен шанс да спечели третия сет!

преди 5 години в 19:57 ч.

Вавринка върна и втория пробив!

Много слабо представяне на сервиса на Димитров, който допуска връщане и на втория пробив от Вавринка! 5:4 гейма за българина, швейцарецът обаче сервира.

преди 5 години в 19:55 ч.

5:3 гейма за Димитров

Бърза размяна на геймове, българинът ще сервира за спечелване на третия сет!

преди 5 години в 19:51 ч.

4:2, Вавринка върна един пробив

Вавринка върна единия пробив.

преди 5 години в 19:42 ч.

4:1, гейм на 0 за Димитров

Безкомпромисен Димитров спечели стига до 4:1 гейма след като не позволи на Вавринка да му вземе разиграване.

преди 5 години в 19:40 ч.

3:1, Вавринка с първи гейм в третия сет

Добър гейм с много разигравания, който все пак завърши с успех на Вавринка. Първи гейм за него в третия сет.

преди 5 години в 19:34 ч.

Пробивът е затвърден, 3:0!

Добрата игра на Димитров продължава, пробивът е затвърден след спечеления трети гейм! Българинът показа характер и отрази два брейкбола при 15:40, и в крайна сметка спечели гейма!

преди 5 години в 19:31 ч.

2:0, ранен пробив за Гришо!

Григор Димитров дръпна набързо с 2:0 гейма в началото на третия сет! Българинът стигна до пробив още при първото сервиране на Вавринка!

преди 5 години в 19:23 ч.

6:7, сет за Вавринка!

Швейцарецът взе сета, след като спечели тайбрека със 7:3 на точки! Тайбрекът започна с две точки за българина, с мини пробив, но последва двойна грешка. Минипробивите продължиха до 2:2, а при 3:3 тенисистите смениха полетата. След това Григор не спечели нито точка.

Последно обновление в 19:25 ч. на 02.07

преди 5 години в 19:15 ч.

6:6, гейм за Димитров

Димитров спаси втория сет, след като успя да спечели гейма, връщайки се от 15:40! Следва тайбрек!

Последно обновление в 19:18 ч. на 02.07

преди 5 години в 19:12 ч.

5:6, ударен гейм за Вавринка

Швейцарецът отново е безкомпромисен при сервирането си и стига до гейм на 0 - 6:5 за Вавринка!

преди 5 години в 19:06 ч.

5:5, бърза размяна на геймове

Бърза размяна на геймове, вторият сет е повече от интересен.

Последно обновление в 19:08 ч. на 02.07

преди 5 години в 19:01 ч.

4:4, геймовете са изравнени

Без проблеми и особено напрежение, Григор Димитров успява да възстанови паритета в геймовете след чудесно изпълнени сервиси.

преди 5 години в 19:00 ч.

3:4, върнат пробив!

Григор Димитров успя веднага да върне пробива! Хасковлията поведе с 30:0, след това успя да отрази два геймбола, за да може накрая с блестящ бекхенд уинър да си осигури пробива!

преди 5 години в 18:52 ч.

Пробив! 2:4!

Вавринка стигна първи до пробив във втория сет! Швейцарецът стигна до 40:0, след което не бе проблем да вземе преимуществото!

преди 5 години в 18:51 ч.

2:3

По още един гейм си размениха двамата тенисисти, които продължават с доброто изпълнение на сервис.

преди 5 години в 18:48 ч.

1:2

Двамата тенисисти бързо си размениха по още един гейм, като сервисите им до момента са безупречни. Почивката идва при 2:1 за 33-годишния Вавринка.

преди 5 години в 18:46 ч.

Вавринка започва с гейм във втория сет

Швейцарецът този път не се даде и успя да спечели първия гейм в началото на втория сет. Димитров успя да реализира само един точен удар.

преди 5 години в 18:44 ч.

Гейм и сет за Димитров!

Първият сет е спечелен от Григор за само 24 минути игра! 6:1 в полза на хасковлията!

преди 5 години в 18:43 ч.

Първи гейм за Вавринка

Швецарецът все пак успява да върне един гейм, за да не остане тотално капо.

5:0 за Гришо!

Гейм на 30 в полза на българина.

преди 5 години в 18:42 ч.

Още един пробив за Димитров!

Още един пробив за Гришо, който играе страхотно до момента! Пробивът дойде след три брейкбола, две грешки на Вавринка и чудесен бекхенд уинър по правата!

преди 5 години в 18:41 ч.

3:0 за Димитров!

И третият гейм е за Димитров, който стигна до 40:0, и макар че Вавринка върна две топки, българинът спечели.

преди 5 години в 18:40 ч.

Пробив още във втория гейм!

Страхотен старт за хасковлията, който стигна до пробив още във втория гейм срещу своя съперник! Вавринка изглегждаше, че няма да има проблем, след като поведе с 40:0, но след това Гришо бе безгрешен!

преди 5 години в 18:39 ч.

Григор нямаше проблеми с първия гейм, който бе спечелен на 15.