Германките Татяна Мария и Юле Ниймайер се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Татяна Мария спаси два мачбола във втория сет и победи шампионката от "Ролан Гарос" за 2017 година и 12-а поставена Альона Остапенко (Латвия) с 5:7, 7:5, 7:5 за 2:08 часа, за да се класира за първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем на 34-годишна възраст.

Германката е най-възрастната жена, останала в схемата на сингъл и е преминавала втория кръг само веднъж в 34-е си предишни участия в Големия шлем.

На четвъртфиналите Татяна Мария ще играе със сънародничката си Юле Ниймайер, която елиминира представителката на домакините Хедър Уотсън 6:2, 6:4 за 77 минути.

22-годишната Ниймайер също достигна до първи четвъртфинал в кариерата си от Шлема при дебюта си на "Уимбълдън".

Кори Гоф след отпаадането си от "Уимбълдън": Просто има такива дни

Ще трябва да тренирам повече, за да съм сигурна, че ще имам по-малко подобни моменти, споделя тя