Носителят на 17 титли от Големия шлем Роджър Федерер започна участието си в тазгодишното издание на Уимбълдън с рутинна победа в три сета. Той се наложи над намиращия се на 52-о място в световната ранглиста Гуидо Пея (Аржентина) със 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3.

На пръв поглед изглежда, че победата не е дошла лесно, но в нито един момент швейцарецът не даде и малки надежди на непретенциозния си съперник.

"Моята надежда беше, че ще се възстановя напълно, но се наложи да работя много здраво, за да победя. И никой, освен мене, не познава тялото ми по-добре. Но ще видим какво ще стане, заяви Федерер след края на мача.

Във втория кръг Федерер ще срещне намиращият се на 772-о място в световната ранглиста представител на домакините Маркъс Уилис, който отстрани латвиеца Рикардас Беранкис с 6:3, 6:3, 6:4.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович постигна също победа в три сета. Той нямаше проблеми срещу представителя на домакините Джеймс Уорд и го победи с 6:0, 7:6 (3), 6:4.

Поставеният под номер 9 Марин Чилич постигна трисетов успех над американеца Брайън Бейкър с 6:3, 7:5, 6:3. Хърватинът, който достигна до четвъртфиналите през последните две години, ще се изправи срещу Сергей Страховски от Украйна във втория кръг. 30-годишният украинец се справи с Йошишото Нишиока от Япония след 6:3, 6:4, 6:4.

Испанецът Давид Ферер даде само четири гейма на Дуди Села от Израел. Той спечели с 6:2, 6:1, 6:1. За втория кръг се класира и Иво Карлович. В сблъсък между двама хървати той отстрани сънародника си Борна Корич след 7:6 (8), 7:6 (7), 6:4.

Поставеният под № 5 японец Кей Нишикори победи австралиеца Сам Грот с 6:4, 6:3, 7:5, а шестият в схемата Милош Раонич (Канада) отстрани Пабло Кареньо (Испания) със 7:6(4), 6:2, 6:4.

16-Жил Симон (Франция) - Янко Типсаревич (Сърбия) 4:6, 6:4, 7:5, 6:3
Денис Истомин (Узбекистан) - 20-Кевин Андерсън (Южна Африка) 4:6, 6:7 (13), 6:4, 7:6 (2), 6:3
Пиер-Юг Ербер (Франция) - 21-Филип Колшрайбер (Германия) 7:5, 6:3, 3:6, 6:3
23-Иво Карлович (Хърватия) - Борна Чорич (Хърватия) 7:6 (8), 7:6 (7), 6:4
27-Джак Сок (САЩ) - Ернестс Гулбис (Латвия) 6:4, 6:4, 6:4
28-Сам Куери (САЩ) - Лукаш Росол (Чехия) 6:7 (6), 6:7 (5), 6:4, 6:2, 12:10
Андрей Кузнецов (Русия) - 29-Пабло Куевас (Уругвай) 6:3, 3:6, 5:7, 6:3, 6:4
30-Александър Дългополов (Украйна) - Евгени Донской (Русия) 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (3)