Номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 26-годишният Федерер, шампион в последните пет издания на турнира, разби французина Марк Жикел с 6:3, 6:3, 6:1 за 81 минути.

Така швейцарецът записа 62-а последователна победа на трева и 38-а поредна на "Уимбълдън", където има само 8 загубени сета от 119 изиграни от 2003 година насам. Федерер наниза 9 аса в мача срещу 31-годишния Жикел, като допусна само 11 непредизвикани грешки.

Той проведе 22 успешни атаки на мрежата от 26 опита. В четвъртия кръг швейцарецът ще срещне шампиона от 2002 година и поставен под номер 20 Лейтън Хюит (Австралия), който надигра Симоне Болели (Италия) с 6:1, 6:3, 7:6 (7:2). Хюит достига до осминафиналите на Уимбълдън за пета поредна година.

Федерер има положителен баланс от 13 победи срещу 7 в полза на Хюит. Петият в схемата Давид Ферер (Испания) бе елиминиран след загуба от хърватина Марио Анчич. Анчич се наложи в драматичен мач с 6:4, 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:3).

Поставеният под номер 11 в схемата Томаш Бердих (Чехия) напусна борбата след загуба от испанеца Фернандо Вердаско с 4:6, 4:6, 0:6. Напред продължава Марат Сафин (Русия), справил се трудно със съпротивата на 29-Андреас Сепи (Италия) - 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:3), 6:4.

Резултати от третия кръг при мъжете:

Maрио Анчич (Хърватия) - 5-Давид Ферер (Испания) - 6:4, 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:3)
Maрат Сафин (Русия) - 29-Андреас Сепи (Италия) - 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:3), 6:4
31-Фелисиано Лопес (Испания) - Боби Рейнолдс (САЩ) - 6:4, 7:5, 4:6, 6:4
10-Maркос Багдатис (Кипър) - Симон Щадлер (Германия) - 7:6(2), 6:4, 6:2
13-Станислас Вавринка (Швейцария) - Миша Зверев (Германия) - 7:5, 6:1 и отказване на Зверев
1-Роджър Федерер (Швейцария) - Марк Жикел (Франция) - 6:3, 6:3, 6:1
20-Лейтън Хюит (Австралия) - Симоне Болели (Италия) - 6:1, 6:3, 7:6 (7:2)
22-Фернандо Вердаско (Испания) - 11-Томаш Бердих (Чехия) - 6:4, 6:4, 6:0.