Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер преодоля Хуан Карлос Фереро след победа с 7:6 (2), 3:6, 6:1 и 6:3 и се класира на 1/2-финалите на турнира "Уимбълдън", за където по-рано място си осигури и основният му конкурент за трофея Рафа Надал.

Мачът на Федерер и Фереро бе подновен при резултат 5:5, тъй като вчера бе прекъснат заради проливен дъжд, който се изля над Лондон. Швейцарецът изненадващо не бе много уверен в себе си, но в тайбрека демонстрира високата си класа и логично го спечели - 7:6.

Във втория сет Федерер направи някои нехарактерни грешки от форхенд, Фереро проби в осмия гейм и бившият №1 в света спечели сета с 6:3.

Това подейства като студен душ за Федерер, който бързо се съвзе и тотално надигра своя съперник с 6:1 само за 19 минути. В последния сет швейцарецът също нямаше проблеми, поведе с 5:1, спечели с 6:3 и се поздрави с победата след 2 часа и 13 минути игра.

Федерер се класира за полуфинали на турнира от Големия Шлем за 13-и път в своята кариера. В предпоследната фаза от "Уимбълдън" той ще има за съперник победителят от мача между Анди Родик (САЩ) и Ришар Гаске (Франция).