След купата миналата година Добруджа спечели и титлата във волейболната Суперлига.

Началните минути както вчера бяха за Монтана. Те водеха на първото прекъсване с 7:8. Последното равенство беше при 10:10, когато домакините започнаха да трупат преднина. Частта приключи при 25-21.

Във втория гейм домакините поведоха от самото начало и не допуснаха обрат до края. В трудните моменти, когато монтанци намаляваха разликата до две точки, заработваше блокадата на Добруджа. Геймът завърши при 25-21.

Монтана влезе с максимална мобилизация в трета част. Добричлии си мислеха, че всичко е приключило. Гостите поведоха с 4:8. Последваха силни минути на Маринков и домакините обърнаха резултата на 10:9. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11. Докрая всичко бе само една формалност. С френетичен пайп на Димитър Маринков титлата стана зелена. Резултат 25-18.

Добруджа: 1. Димитър Маринков, 14. Алекс Грозданов (ц), 7. Велизар Чернокожев  (д), 5. Мартин Атанасов, 2. Денис Чавдаров (ц), 12.Георги Манчев, Христо Христов - либеро, резерви:15. Николай Тодоров, 10. Христо Енков (р). 11. Жулиен Георгиев (д). Треньор: Мирослав Живков.

Монтана: 6. Мартин Палийски, 11. Минчо Минчев (д), 3. Златко Кьосев, 5. Иван Латунов (ц), 9. Любомир Агонцев (р), 16.Трифон Лапков, 3. Златко Кьосев, 12. Добромир Иванов - либеро, резерви: 1. Стефан Стоянов,14. Теодор Богданов (ц),, 17. Костадин Стойков, Симеон Александров. Треньор: Петър Шопов.

Мирослав Живков каза след мача: „Добрич заслужаваше тази титла, заради прекрасните хора. Беше трудно, но бях максимално убеден. Доразвихме нашите качества, характер и манталитет. Всичките звезди са на терена."