Руският гранд Зенит (Казан), в чиито редове играе либерото на националния ни отбор Теди Салпаров, продължава защитата на титлата си във волейболната Шампионска лига. Възпитаниците на Владимир Алекно се класираха Плейофи 6 след като се наложиха категорично в реванша у дома над белгийския КНАК (Рзозеларе) с 3:0 (25:19, 25:16, 25:20). Първи съдия на срещата беше българинът Илиян Георгиев. Първия мач руснаците отново бяха спечелили с 3:0.

Теди Салпаров игра за домакините единствено в третия гейм, след като замени Алексей Вербов. Българското либеро завърши с 25% позитивно и 25% перфектно посрещане. Над всички за Зенит бе Максим Михайлов, който заби 21 точки (5 аса!!!, 1 блок и 58% ефективност в атака) за победата. Кубинецът Вилфредо Леон добави още 18 точки (5 аса!!!, 1 блок, 55% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за успеха. За тима на КНАК Томас Конингс завърши с едва 9 точки.

Теди Салпаров се завръща в българското първенство

Легенда на българския волейбол се завръща в родното първенство

Интерес към либерото имат ЦСКА и Нефтохимик

В плейоф 6 Зенит ще играе с друг руски отбор. Това е Белгорие (Белгород) който спечели гостуването си на шампиона на Полша ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 3:1 (25:22, 20:25, 26:24, 25:21). В първата среща Белогорие също спечели с 3:1.

Германският волейболен отбор Берлин Рисайклинг Волейс (Берлин) се класира напред в плейофите на Шампионската лига след зрещилен обрат от 0:2 до 3:2 (21:25, 18:25, 25:13, 25:14, 16:14) у дома срещу турския Истанбул ББ (Истанбул) в мач-реванш от Плейофи 12.

Така след като загубиха като гости с 2:3, момчетата на италианския треньор Роберто Серниоти стигнаха до т.нар. "златен" гейм. В него Берлин РВ отново показаха характер и го спечели с 15:11, с което се класираха за Плейофи 6 на ШЛ. Победата на германците бе определена от мнозина за обратът на сезона във волейбола.

В Плейофи 6 Берлин РВ ще срещне руския гранд Динамо (Москва), който елиминира другия турски тим - Аркас (Измир), след две победи с по 3:0 гейма.

За тима на Берлин РВ опитният Роберт Кром (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) и австралийският национал Пол Керъл (2 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), който влезе като резерва, реализираха 20 и 19 точки за победата. За гостите от Истанбул ББ единствено френският национал Антонен Рузие игра на познатото си ниво и завърши с 23 точки (3 блока и 38% ефективност в атака).

Мачовете от следващата фаза на плейофите на най-престижния евротурнир са в началото на април.