В мач за попадане във финалната четворка на волейболната Шампионска лига Зенит (Казан) победи друг руски отбор Белогорие с 3:1 (25-14, 25-17, 23-25, 26-24). Така в реванша на 13-ти април отборът от Казан може да си позволи загуба с 2:3 гейма. Ако Белогорие спечели с 3:1 или 3:0 ще се играе „Златен гейм".

Пред повече от 5 хиляди зрители над всички бяха Максим Михайлов с 20 точки и кубинецът Волфредо Леон с 17 точки. Българинът Теодор Салпаров не взе участие в срещата. За Белогорие най-резултатен беше централният блокировач Димитрий Мусерски, който записа в своя актив 16 точки.

Другите два мача от Шампионската лига са днес: Берлин Ресайклинг (Германия) - Динамо Москва (Русия) и Азимут Модена (Италия) - Кучине Чивитанова (Италия). Отборът на Перуджа е домакин на финалната четворка и се класира по право. Очаква се сред четирите най-добри отбора на Стария континент да попаднат два италиански и два руски.