България допусна първа загуба на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Япония.

В мач без значение отстъпихме на световния и олимпийски шампион Бразилия с 1:3 гейма (-22, 20, -22, -16). Стартовият ни състав изглеждаше променен в сравнение с мача с Франция.

На полето титулярна шестица бе: Цветанов, Йорданов , Зарев, Алексиев, Гайдарски и Константинов.

Първият гейм се развиваше равностойно.

Първото техническо прекъсване дойде при две точки разлика за нас - 8:6. След това продължихме да държим разликата  в наша полза 1-2 точки. При 19:19 бе последното равенство за този гейм. След това няколко последователни грешки на нашите волейболисти наклониха везните в полза на бразилците.Така те затвориха гейма с 25:22 точки.

Вторият гейм отново започна равностойно  и се движеше точка за точка до 7:7точки. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за нас. Със силна игра на Гайдарски, Константинов и Боян Йорданов затворихме гейма с 25:20 точки.

Това бе и най-силния гейм в срещата.

В третата част олимпийските и световни шампиони наложиха волята си и спечелиха с 25:22 точки. До 11:10 нашите се държаха на полето, но след това рухнаха и разликата стигна до 20:16. С няколко добри атаки бразилците приключиха гейма.

Най-краткият гейм беше последният (четвърти), който продължи 21 минути.

До първото техническо прекъсване бяхме равностойни, но при 16:11 точки мача изглеждаше решен. Бразилците дръпнаха и с 20:12 точки. До края на гейма и мача срещата се доигра и закономерно загубихме.

Състави:

Бразилия: Андре Елер 7 , Годой 22, Андре Луис  да Силва Насименто 4, Ендрес 1, Гарсия 0, Амарал 4,( Сантош - либеро, Елгартен 3, Ендрес 6, Родригес 5, Сантана 5)

България: Цветанов 6, Йорданов 19, Зарев 2, Гайдарски 10, Алексиев 11, Константинов 6, (Салпаров - либеро, Жеков 0, Казийски 4, Николов 0, Пеев 0).