Юношеските национали по волейбол загубиха битката за бронзовите медали на Европейското първенство в Италия. Възпитаниците на Мартин Стоев отстъпиха пред Полша.

"Лъвовете" бяха надиграни с 1:3 (21:25, 27:29, 25:23, 23:25) в "Паласпорт" в Лече пред празни трибуни.

Така България остана на четвъртото място в крайното класиране на Европейското първенство.

Полша затвори лесно първата част с 25:21. Последва и успех за "Дружина полска" във втория гейм с 29:27. Нашият тим имаше претенции за грешно съдийско решение в края, но то не бе уважено.

Момчетата на Мартин Стоев затвориха третата част с 25:23. Пайп на Александър Николов, атака на Георги Татаров и атака в аут на поляците върнаха надеждите на България при 23:24 в четвъртата част. Мощен полски блок обаче сложи края с 25:23 и на мача за бронзовите медали с 3:1 гейма.

Георги Татаров стана най-резултатен за България с 30 точки. За Полша над всички бе диагоналът Титус Новик също с 30 точки.