Ясни са всички полуфиналисти в Ефбет Супер Волей за сезон 2021/2022, след като в трети решаващ двубой от четвъртфиналната серия между Дея спорт Бургас и Пирин Разлог, бургазлии бяха безупречени и, записвайки победа с 3-0, си осигуриха място сред най-добрите четири отбора в България.

На полуфиналите, състезателите на Венцислав Симеонов ще срещнат актуалния шампион Хебър Пазарджик, а в другата полуфинална двойка, сили ще премерят Монтана и Нефтохимик. Двубоите са насрочени за април, като се играе до три победи от пет мача.

Дея спорт 3-0 Пирин Разлог (25-19, 25-21, 25-17)

Докато Дея напълно доминира в първия гейм, то вторият беше малко по-оспорван, като двата отбора се преследваха в резултата до 15-14. След това състезателите на Венцислав Симеонов записаха серия от четири точки, която им осигури комфортната преднина. Въпреки опитите на разложани да се върнат в гейма, усилията им останаха без резултат, а бургазлии се приближиха до победата. Вдъхновени, състезателите на Дея наложиха волята си и резервиха мястото си на полуфиналите.

Статистически, Дея доминира в атака (41 на 36) и записа три блока повече (13 на 10). Повечето собствени грешки също изиграха роля за неуспеха на Пирин - 19, докато Дея записа само осем.

Черно море триумфира във Висша лига, ще участва в Супер Волей от следващия сезон