България загуби Япония с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) в четвъртия си мач от волейболната Лига на нациите.

Отличната защита на японците изигра ключова роля за успеха на тима, воден от Филип Блейн. Неговият състав започна по-добре срещата и грабна първия сет.

Във втория отново Япония започна силно и взе преднина рано и въпреки равенството в средата на гейма, нашите волйеболисти не успяха да се справят и да вземат нещо повече. Третият гейм започна най-добре за възпитаниците на Пламен Константинов, но и в него японските волейболисти поеха инициативата и взеха нещата в свои ръце при 12:9 резултат.

След това постоянно бяхме догонващи и дори се стигна до равенство 24:24, но противника успешно затвори третия гейм и срещата.