В единствения мач от третия кръг на италианското първенство за мъже, който се изигра днес, Лубе Банка Марке (Мачерата) победи гостуващия Копра Елиор (Пиаченца), където се подвизават цели четирима българи, с 3:1 (20:25, 25:18, 26:24, 25:21).

Капитанът на вълците Христо Златанов бе най-резултатен за своя отбор. Той наниза 15 точки в нападение при 54% успеваемост. На посрещане българинът се отчете с 48% добро и 19% перфектно посрещане.

Неговият сънародник - капитанът на България Владимир Николов, добави 14 точки (1 ас, 13 атаки при 45% успеваемост). Разпределителят Андрей Жеков натрупа актив от 4 точки (1 ас, 1 атака, 2 блокади) и получи една от най-високите статистически оценки измежду състезателите на гостуващия тим.

Младият Николай Пенчев влезе в игра от ъгъла през втория и четвъртия гейм и регистрира 43% добро и 29% перфектно посрещане, без да реализира точки. Топреализатор на мача с 25 точки за победителите стана Игор Омърчен, информира bgvolleyball.com.

Последните пет срещи от кръга се играят утре.