ЦСКА претърпя едва втора загуба от началото на сезона в Суперлигата на България. В отложен мач от 12-ия кръг Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра лидера в първенството с 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:22) пред над 500 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Двата отбора си размениха по един гейм след много оспорвана борба. В третия гейм разпределителят на бургазлии Георги Братоев взе инициативата в свои ръце и редуваше страхотни атаки. Жани Желязков и Ники Николов завършваха нападенията за убедителния успех с 25:17. В решителния четвърти гейм Нефтохимик поведе от самото начало и поддържаше аванса до края на срещата.

ЦСКА с чиста победа срещу Черно море

Възходът на тима няма край

Най-полезен за Нефтохимик бе Жани Желязков с 19 точки (4 аса, 1 блок и 35% ефективност в атака), а Николай Николов добави още 18 точки (10 блока!!!, 1 ас и 47% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА Смилен Мляков завърши с 16 точки.

Въпреки поражението, ЦСКА остава начело във временното класиране с 13 победи, 2 загуби и 37 точки, с колкото е и 2-ия Монтана, но след 12 победи и 3 загуби. Бургазлии пък продължават да са 6-и в таблицата с 8 победи, 6 загуби и 23 точки, но и с мач по-малко.