Волейболистките на Марица спечелиха и втория финален плейоф, който ще определи шампиона на Бългрия. Пловдивчнки се наложиха като домакини над Левски с 3-0 (25-17, 25-16, 25-16). Двубоят се игра в красивата зала "Колодрума".

Арда и Дея спорт ще определят в Димитровград последния член на Суперлигата за следващия сезон

Мачът е съдбоносен за бъдещето на двата тима

Във финалите се играе до три победи от пет мача. В събота Левски е домакин, като срещата ще се играе в столичната зала "Сиконко" от 16:00 часа. При нов успех за Марица, пловдивкчанки ще станата шампионки за пети пореден път.

В първата част шампионките натрупаха сериозна преднина в началото на гейма и го затвориха с 25-17. Вторият гейм беше спечелен отново от момичетата на Иван Петков след ас на Александра Миланова за 25-16. Третата част беше копие на втората, като гостенките отново останаха с 16 точки.

Най-много точки реализира Нася Димитрова - 14. Александра Холстън се отчете с 12 точки, а Симона Димитрова и Дженифър Крос останаха с по 9 точки. Най-резултатна за Левски е Моника Кръстева с 9 точки.