Националният отбор по волейбол за юноши до 17 години продължава със страхотното си представяне на Балканиадата в Истанбул. Момчетата на Мартин Стоев разгромиха Черна гора с 3-0 (25-21, 25-15, 25-9) за 53 минути.

Девойките до 16 години разгромиха Черна гора на волейболната Балканиада

Турнирът в сръбския град Сомбор продължава до неделя

Особено отчетливо беше превъзходството на "младите лъвове" в третия гейм, когато съперниците им останаха едва с 9 точки. Българчетата направиха 23 аса, което е почти една трета от всички им точки в мача.

Войн Войнов беше най-резултатен с 12 точки, 5 от които директно от начален удар. Георги Тартаров добави 7 точки.

Днес от 19:00 часа е третия мач на българите в Истанбул срещу силния отбор на Гърция.

"Доволен съм от момчетата, бяхме една класа над съперника. Отново дадох шанс на всички за изява, за да не се натрупа умора. Класирахме се за полуфинал и това е най-важното.

Предстои ни още един мач срещу Гърция утре. Гърците не са лош отбор, ще ги наблюдаваме тази вечер срещу Румъния, като победителят от двубоя ще ни последва на полуфинали", сподели пред BGvolleyball.com селекционерът Мартин Стоев.