Отборите на ЦСКА и Добруджа 07 започнаха с победи новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже.

Добруджа 07 надигра Черно море с 3:1 (25:22, 17:25, 25:17, 25:22) като домакин в Добрич в среща от първия кръг. Съперниците направиха равностоен двубой, в който домакините взеха аванс от 1:0 след силен завършек на първия гейм. Варненци изравниха за 1:1 след като имаха превъзходство във втората част.

Черно море водеше с 10:7 в третия гейм преди волейболистите на Добруджа 07 да изравнят и да поемат инициативата до успешното 25:17. Домакините не изпуснаха водачеството в четвъртия гейм до крайното 3:1.

Димитър Маринков отбеляза 8 точки за Добруджа 07, а за Черно море Мирослав Градинаров завърши с 11 точки.

В следващия си мач от Националната волейболна лига - Суперлига тимът на Добруджа 07 ще приеме Нефтохимик 2010 на 3 ноември, а Черно море ще бъде домакин на Берое 2016 на 28 октомври.

Владо Николов: Първенството ни е шесто в Европа

Левски спечели Суперкупата по правилния начин

Тимът на ЦСКА се справи като домакин на Монтана с 3:0 (25:23, 26:24, 27:25) в друг мач от първия кръг на волейболното първенство на България при мъжете. Гостите от Монтана затрудниха "червените", но не успяха да спечелят гейм, въпреки оспорвания завършек на трите части.

Страхиня Бързакович се отличи с 13 точки за победата на ЦСКА, докато за състава на Монтана Самуил Вълчинов също реализира 13 точки.

"Червените" ще гостуват на Хебър в Пазарджик на 28 октомври, докато ден по-рано за Монтана предстои домакинство на Марек Юнион Ивкони.