ВК Славия Жар Компютърс беше глобен с 1000 лева, заради ексцесиите на феновете си по време на петия мач от финалната серия в женското волейболно първенство срещу Енерджи (Варна).

При 2:1 гейма за варненки и 2:0 за тях в четвъртата част привържениците на "белите" започнаха да хвърлят предмети и да плюят към терена, а след това запалиха и факли.

Димът изпълни залата и първият съдия Борислав Поборников беше принуден да прекрати мача и да позволи на двата отбора да се приберат в съблекалните.

След около половин час условията позволиха подновяване на играта, но младите волейболистки на Славия Жар Компютърс не успяха да влязат добре в гейма и го загубиха, а с това отстъпиха и мача с 1:3.

Така Енерджи (Варна) взе титлата само седем месеца след основаването на клуба, а Славия Жар Компютърс пропусна невероятен шанс да триумфира, след като поведе с 2-0 във финалната серия. "Белите" са били шампионки за последен път през далечната 1961 година.