Шампионът на България Нефтохимик няма да играе и тази година в груповата фаза на волейболната Шмапионска лига. Момчетата на Найден Найденов загубиха втория си мач срещу сръбския Войводина с 0-3 (17-25, 22-25, 22-25) и ще продължат участието си в Европа в турнира за "Купата на ЦЕВ".

Волейболният ЦСКА намери зала за срещите си в Европа

"Армейците" ще домакинстват в зала "Христо Ботев"

Българите бяха равностойни само във втория гейм, когато дори поведоха със 17-15. Тогава последваха мощни сервиси, с които сърбите обърнаха до 20-17. През останалото време домакините имаха пълно превъзходство.

Най-резултатни бяха Дмитрий Яковлев и Николай Къртев с по 9 точки. За Войводина Дмитро Виетский отбеляза 17 точки, Давид Мехич добави 14 точки.

Нефтохимик ще играе срещу белгийския Пар-Ки Менен за "Купата на ЦЕВ", като първата среща е на 28 ноември. Войводина ще срещне френския вицешампион Шомон в третия кръг на Шампионската лига. Там треньор е бившият помощник на Найден Найденов, Силвано Пранди. Мартин Атанасов също е част от състава на Шомон.