Левски София приема Монтана, в отложен мач от Първа осмица на волейболанта Суперлига. Срещата ще се играе  в новата зала на "сините". Двубоят е от 18:30 часа.

Срещата е своеобразен дебют на новото модерно спортно съоръжение. Официалното му откриване обаче ще бъде след седмица, когато "сините" излизат за дербито срещу ЦСКА. Левскарите вече успяха да изпробват игрово новия си дом, като имаха приятелски мач с Хебър, в който отстъпиха с 1:4 гейма.

До момента двата тима са един до друг във временното класиране на елита. Съставът на Левски София, воден от Андрей Жеков, заема пета позиция с една победа, две загуби и 4 точки. Монтанчани са шести с една победа, една загуба и 2 точки

Има всички предпоставки двубоят тази вечер да се превърне в истинско дерби. И двата съперника са с амбиция за победата, като се очертава изключително интересен сблъсък.

В другия мач от програмата за деня Пирин приема Добруджа в Разлог също в отложен мач от Първа осмица на Суперлигата. Двубоят е тази вечер от 18:00 часа в зала "Септември".

Министър Марияна Николова прие част от управата на Българската федерация по волейбол