Българските волейболистки се класираха за Световното първенство, което ще се проведе догодина в Япония. Момичетата на Иван Сеферинов спечелиха решителния си мач с Белгия с 3:0 (25-17, 25-22, 25-19) за 1 час и 31 минути игра. Срещата се игра в зала "Топспорт Центрум" в Ротердам.

Иван Сеферинов: Вярвам, че имаме сили да победим Белгия

Специалистът иска себераздаване в решителния мач

Опитният специалист успя да скрие истинските възможности на българките в първите три мача, в които имаше колебливи моменти. Днес те играха волейбол на изключително ниво и смазаха преките си конкурентки за визи за Мондиала.

Снимка 309621

Източник: cev.lu

Стартовият състав беше очакван: Диана Ненова (4 точки), Добриана Рабаджиева (7 точки), Христина Русева (12 точки), Емилия Димитрова (7 точки), Елица Василева (17 точки), Страшимира Филипова (10 точки). Либера: Мария Филипова и Русена Сланчева.

Българките повеждаха от самото начало и много бързо правеха голяма разлика. След това с нужната концентрация и самочувствие доиграваха и приключваха геймовете. Над всички беше Елица Василева, която пое тежестта на посрещането и реализира най-много точки. Христина Русева беше изключителна с 7 блокади и като център беше втората по резултатност.

Снимка 309620

Страшимира Филипова, която не блестеше в предишните срещи, направи няколко от характерните си атаки от краче и отчая белгийските блокировачки. Нивото на игра беше такова, че Сеферинов пусна само за малко във втория гейм Нася Димитрова (1 точка). Единствено Добрияна Рабаджиева и Емилия Димитрова бяха неутрализирани в атака, но това не повлия на резултата.

Точно Димитрова и Рабаджиева изпълниха най-много сервиси, съответно 14 и 13. Българките направиха само 11 грешки в мача и успяха да спечелят 10 точки от блокади.

Снимка 309619

Утре е мачът срещу другия непобеден отбор, доамакина Холандия. Той ще бъде само за публиката и престиж, защото и двата тима ще играят догодина в Япония. Сега предстои европейското първенство, което ще се проведе от 22-ри септември до 1-ви октомври в Грузия и Азърбейджан.