Женският национален отбор по волейбол си осигури място на финалите на Европейското първенство по волейбол през 2007 година, чийто домакин са Белгия и Люксембург.

Избраничките на треньора Мирослав Живков записаха втора победа на квалификационния турнир, група "Д" в Бардейов, Словакия, надигравайки тима на Израел с 3:0 гейма (25:18, 25:16, 25:14 точки), което осигури на тима ни участие на Европейско първенство.

Българските волейболистки записаха пета поредна победа в квалификациите, като все още нямат загуба.

В последния си мач, който е без значение, българките играят срещу Португалия.

Пред едва 30 зрители в залата в Бардейов българките започнаха изключително мобилизирано мача срещу представителките на Израел, като първото техническо прекъсване в първата част дойде при резултат 8:4 точки. Състезателките поддържаха разликата до края на гейма, спечелен с 25:18 точки.

Втората част започна не толкова убедително за избраничките на треньора Мирослав Живков, като съперничките поведоха със 7:5 точки, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за българките. Геймът завърши 25:16 точки.

В третата част състезателките ни нямаха проблеми, като бяха и най-убедителни 25:14 точки.

Най-резултатна за българките бе Ева Янева с 17 точки. Страшимира Филипова реализира 13. Отлично включване направи Мартина Георгиева, реализирала 9 точки.

"Трудно бе, защото ни трябваше задължителна победа. Момичетата играха изключително мобилизирано до края. Доволен съм, че показаха нужното самочувствие и играха като отбор.

Специално искам да посоча отличното включване на Мартина Георгиева. Елена Колева игра на инжекции в този мач и й благодаря че издържа", коментира след срещата треньорът Мирослав Живков.

Треньорът заяви, че въпреки че последния мач срещу Португалия в неделя е без значение, тима ни излиза за победа.

"Ще дам шанс на още млади състезателки. Със сигурност за предстоящите мачове ще включа поне една волейболистка от националния отбор за девойки", каза още треньора.

"Сериозен успех. За краткото време, през което сме заедно успяхме да се сработим. Показахме, че сме отбор, което за мен е най-важното. Срещу словачките ни бе много трудно, защото те бяха амбицирани да зарадват публиката си. Във втория мач бяхме освободени психически и играхме за удоволствие, и се получи играта ни", заяви Ева Янева.